Käyttäjän Nightbringer308 tervehdys
Morjensta. Olen 90 syntynyt hardcore gamer Ulvilan seudulta.
Konsolikokoelmaani tällä hetkellä kuuluu PS3, Xbox 360, WII, DS, 3DS, PS Vita, Gamecube, Xbox, Nintendo 64, PSP, Dreamcast, NES, Super Nintendo, Sega Genesis, Sega Saturn, Game Boy Color ja PC. Muitakin konsoleita on vuosien vaihteessa ollut ja mennyt.
Pelimakuuni mahtuu kaiken sortin pelit mutta eniten pidän FPS, Action ja Stealth Action peleistä. Lempi pelisarjani on Half-Life ja Metal Gear sarja. Pelikokoelmani lähentelee jo 350 (tai on mennyt yli) peliä. Listassani on kaikki omistamani pelit, jotka Gamereactorin databasesta löytyy.
Pelaamisen aloitin jo pikkupoikana Amigan ääressä. Myöhemmin ostin kaverilta Sega Genesiksen ja siitä hetkestä lähtien pelaaminen on ollut kutsumukseni. Harrastan myös aseita ja olen pienestä asti ollut aseintoilija. Omistan tällä hetkellä 5 asetta ja kuudes tulee kun kyseistä asetta on taas Suomessa saatavilla. Aseeni tällä hetkellä ovat: Amadeo Rossi 12/76 Rinnakkaispiippuinen, Remington 870 Express Magnum 12/76 Pumppuhaulikko, Anschutz Modell 525 .22LR Pienoiskivääri, Amadeo Rossi Puma 92 .44Magnum Repeater kivääri ja H.Schmidt 21S .22LR Pienoisrevolveri.
- Call of Duty: Modern Warfare 2 7/10
- Doom 3 9/10
- Medal of Honor 8/10
| Liittynyt jäseneksi: | 2008-04-07 |
| Kommentit | 2668 |
| Lähetetyt viestit: | 33 |
| Vastaanotetut viestit: | 48 |
- 17/05Facebook ohimenevä il..
- 11/05The Elder Scrolls - p..
- 11/05Elokuva (joka tuli ka..
- 11/05Outoja juttuja maailm..
- 10/05Tuoreimmat DVD- / Blu..
- 04/05Jääkiekon MM-kisat 2012
- 01/05Uutiset
- 29/0421.12.2012
- 25/04Modern Warfare 3
- 21/04Muut Ostokset
- 20/04Noloin muisto.
- 19/04Ajoneuvosi?
- 18/04Mitä unta näit viimek..
- 17/04Resident evil keskust..
- 15/04Kantsiiko hankkia ?
- 15/04Onko sinulla lemmikkiä?
- 14/04Peliaiheiset ostokset
- 14/04Playstation3 Keskustelu
- 13/04Parhaat Näyttelijät
- 13/04Tulevat leffat
- 09/04Armeija ja siviilipal..
- 07/04Poltatko tupakkaa?
- 06/04Mitä Kieliä Osaat?
- 04/04KONY2012
- My live feed:Ostinpa tuossa vanhan Xboxin kun sain neljällä kympillä
- Viimeviikkoinen aktiivisuus: [6]
- Ranking:Moderaattori
- Status:
Offline - Kirjautunut viimeksi:2012-05-22 18:02
- Ikä:22
- Sukupuoli:Mies
- Asuinpaikka:Ulvila
- Lempimusiikki:Metal, Rap
- Lempikirja:Ajan lyhyt historia, Tohtori Moreaun saari, Dracula, 2001:Avaruusseikkailu, The Lord of The Rings
- Lempiohjelma televisiossa:The X-Files, Star Trek, MacGyver, House
- Lempielokuva:Star Trek:The Future Begins, The Lord of the Rings Extended Trilogy, 2001:A Space Odyssey. Taxi Driver, Godfather trilogia, Snatch, Casino, Goodfellas, Once Upon a Time in America, Carlito's Way, Scarface, Apocalypse Now, Gran Torino, Unforgiven, Once Upon a Time in West, True Grit V for Vendetta, Zodiac, Donnie Darko, Amadeus, Blade Runner, Seven, The Treasure of Sierra Madre, Casablanca
- Kiinnostuksen kohteet:Tähtitiede, Pelit, Teoreettinen Kosmologia, Aseet, Esihistorialliset eliöt
- Ammatti:Tiedemies Black Mesalla ja jäteautonkuljettaja päivisin
- Pitää:Kivoista asioista, Yksinolosta
- Maku:Elegantti
- Playstation Network ID:Nightbringer308
- Xbox Live Gamertag:Nightbringer308
- Steam ID:Bloodthirster308




Gamereactor since 1998 - Published by Gamez Publishing A/S Toftebæksvej 6, 2800 Kongens Lyngby, Denmark +4545887600










Vähänkö siistiä!
70€ tuollaisesta kaunottaresta! Ehkä olen vähän kateellinen
Ajattelinkin ettei ihan ehta, 1900-luvun SAA ole
Kunhan se on sen näköinen, se kelpaa!

Kaunis on kumminkin ja ampuu varmasti upeasti
No on kyllä nättejä! Puma 92 kruunaa koko komeuden!

Tuo 22. n (?) on aika jännän näköinen ja onko tuo oikea (ei siis replika tai deko) SAA?
Amadeo Ross .44Magnum Puma 92?

So f***ing sexy!
Vanhat aseet ovat kyllä parhaita. Niissä on sitä jotain
Itsellä ei vielä löydy minkään valtakunnan toimivaa asetta mutta heti tulee kun ylimääräistä jostain kaivan, niin sitten....

)
Tekisi niin mieli päästä kokeilemaan haulikkoasi
(moton synnyllä jännempi tarina
Kiitos onnitteluista
Heinolaan erääseen metallialan yritykseen.

Palkkakin on paljon parempi mitä toivoin
Kissat on kyllä jänniä otuksia, on hauskaa herätä aamulla siihen että kissa nukkuu poikittain sängyssä eikä itselle jää tilaa kääntää edes kylkeä. Lisäksi meidän kissalla on paha tapa mouruta aamuisin jos sillä on nälkä, mikä on erittäin rasittavaa
Kissojen kanssa on välillä kärsivällisyys koetuksella mutta on ne mukavia otuksia kuitenkin 
Kitaran tuli,joten yritän sitten soittaa jossain vaiheessa jonkinlaisen skyrim teeman
Tuossa tuli mieleen kun eilen katsoin yhtä leffaa, pitääkö aseen liipaisinta painaa vai puristaa?
Itse en näe mitään eroa, mutta entäpäs aseintoilijamme?
On
Hyvä kuulla, onkin sitten hyvä tekosyy aloittaa kolmosesta, joka tuossa Collectionissa kiinnostaakin eniten.
Keräilijä kun olet, niin varmaan aiot ostaa myös 3DS:n version MGS3:sta?
Iha mielenkiinnosta kysyn, että mikäs on Yöntuojan mielestä paras MGS. Vai onko liian vaikea kysymys.
) neitsyyttä tuon HD Collectionin avulla, ja kysynkin sinun mielipidettäsi siitä, että kannattaako nuo pelit pelata aikajanaltaan kronologisesti, vaiko julkaisujärsjestyksessä. Kovasti olen kuullut, että MGS2 sisältäisi paljon viittauksia ykköseen, ja se kannattaisi pelata ensin pohjalle.
Itse olen rikkomassa Kiinteän Metallirattaan (vai miten tuo pitäisi suomentaa
Black Mesa vs. Aperture Science
Black Mesa toi zombiet toisesta ulottuvuudesta, Aperture Science tappaa "tieteen" vuoksi.
Kysyn sua Steam:issa kaveriks jos sopii (nimeni on Alcatraz)
No juu, Rauma on aika tavalla pienempi paikka mitä Pori näin yleensä. Tuo Vanha Rauma on kaiken lisäksi melko helppoa aluetta muutenkin, paljon erikoisia rakennuksia, tori, kirkko yms. Vaikea eksyä.
Ulvilassa tullut kerran käytyä työhaastattelussa, paikkaa ei tullut mutta ihan mukavan näköinen pikkukaupunki Porin vieressä.
Haiseeko kaatopaikalla?
Se banni nostettiin pois muutaman kuukauden kuluttua kun ihmisset rupesivat rauhoittumaan. Mutta kyllä se 4chan edelleen täynnä MLP faneja.
Itseasiassa tuli memebasen kautta kun selailin aikani kuluksi ja löysin kohdan Bronies. Sitä kautta päädyin youtubeen etsimään selitystä know your meme:stä. Aluksi en välittänyt niinkään, mutta kuten itselläni tapana annan kaikelle mahdollisuuden ennen kuin tuomitsen. Katsoin yhden jakson "Ei paha" totesin. Katsoin toisen jakson . . . . Ja lopun voi arvata.
4chan bannas MLP aiheiset kuvat ja viestit kun siitä tuli hetkessä ylisuosittu. Voisi sanoa näin että 4chanin poni amme täyttyi ja joku päätti heittää ison kiven keskelle ammetta ja ponit levisivät jokapuolelle. Jos 4chan ei olisi tehnyt näin ei yhteisö olisi siinä tilassa missä se on nyt.
Hyvää syntymäpäivää, joo tuli päivän myöhässä mutta...
Hyvää syntymäpäivää täältäki!
Hyvää syntymäpäivää!
Onnittelut synttäreiden johdosta
"Täytyy tilata varmaan samanlainen rekkari autoon"...

Tietääkseni Suomessa ei saa olla kahta samanlaista rekkaria.
Ostitko pakettiautosi pelejen kuljettamiseen?
Näin auton jonka rekkari oli NBR-308.
Et varmasti usko kuka tuli ensimmäiseksi mieleen