Xboxin ötökkäräiskinnälle jatkoa
EDF: Insect Armageddon julki
Kolme vuotta sitten Xbox 360:lle julkaistu kulttihitti Earth Defense Force 2017 on saamassa jatkoa. D3 Publisher julkisti TGS-messuilla Earth Defense Force: Insect Armageddonin Xbox 360:lle ja PS3:lle. Peliä kehittää Vicious Cycle.
Insect Armageddon lupaa vauhdikasta räiskintää, kun pelaajat yrittävät pelastaa maailman jättiläishyönteisiltä. Tiedossa on jälleen tuhatpäisiä vihollisarmeijoita ja tuhovoimaisia aseita, jotka voivat muuntaa Detroitin kirjaimellisesti betonimurskaksi.
Uutuutena peli sisältää neljän pelaajan yhteistyökampanjan ja kuuden pelaajan selviytymistilan, jossa pelaajat yrittävät taistella loputonta muukalaisinvaasiota vastaan.
Peli on suunniteltu erityisesti uudelleenpeluuarvoa silmällä pitäen. Asevalikoimaan kuuluu yli 150 asetta, ja pelaajilla on neljä päivittävää panssaria.
Peli julkaistaan Yhdysvalloissa keväällä. Euroopan osalta julkaisuaikataulu on vielä vahvistamatta.
- Alusta:PS3, Xbox 360
- Pelityyppi:Toiminta
- Kehittäjä:Vicious Cycle
- Julkaisija:D3Publisher
- Pelaajia:1
- Julkaisupäivä:22 heinäkuu 2011

Toki Tori 2 - Two Tribes iDÉAME interview

GDC: Godsrule: War of Mortals - Interview

PAX: Call of Juarez: Gunslinger -haastattelu

Grid 2 - Dubai Endurance Gameplay Trailer








































