Gamereactor Network Suomi / Dansk / Svenska / Norsk / English / Deutsch / Italiano / Español
Kirjaudu sisään
amigo






Unohditko salasanan?
Et ole jäsen, Haluan rekisteröityä

Kirjaudu käyttäen Facebook-tiliä
FacebookFacebook

Bioshock Infiniteen Move-tuki

Bioshockia tekeillä myös PS Vitalle

Irrational Games vahvisti Sonyn lehdistötilaisuudessa, että Bioshock Infinite sisältää kuin sisältääkin tuen Playstation Movelle. Ennen julkistusta Irrational-pomo Ken Levine pahoitteli aiempia epäilyjään Moven sopivuudesta yhtiön peleihin. Levinen mukaan Sonyn onnistui osoittaa, että liikeohjaus voi olla mukana pelin aloittamista helpottavana, vaihtoehtoisena ohjausmallina uusille pelaajille. Peliä voi toki pelata myös tavallisella ohjaimella.

Lisäksi tilaisuudessa vahvistettiin, että Bioshock Infiniten Playstation 3 -versio sisältää alkuperäisen Bioshockin ilman lisähintaa. Ensimmäinen osa on pakattu samalle Blu-ray-levylle Infiniten kanssa.

Lopuksi Levine vahvisti, että hän työstää jotain Bioshockiin liittyvää loppuvuodesta julkaistavalle Playstation Vita -käsikonsolille, mutta tarkempaa tietoa projektista ei annettu.

Bioshock Infinite
BETA +