Pelaa Prototype 2:ta ennakkoon!
Voita pääsy First to Play -tapahtumaan
Activision julkaisee Prototype 2:n 24. huhtikuuta, mutta Gamereactorin lukijoilla on ainutlaatuinen mahdollisuus päästä pelaamaan peliä jo edeltävänä viikonloppuna.
Kutsumme viisi innokasta lukijaa ennakkotapahtumaan, joka järjestetään Verkkokaupan Jätkäsaaren myymälässä perjantaina 20. huhtikuuta kello 17:00 alkaen.
Päästäksesi mukaan perustele lyhyesti tämän uutisen kommenteissa, miksi juuri sinut tulisi valita yhdeksi pelin ensimmäisistä pelaajista.
Tapahtumassa on tarjolla pelitestien ohella pientä purtavaa ja juotavaa. Tapahtuman ikäraja on pelin PEGI-luokituksen mukaisesti 18 vuotta. Mahdolliset matkakulut eivät sisälly palkintoon.
Kilpailuaika päättyy keskipäivällä 16.4., jolloin myös voittajat julkistetaan.
Mitä: Prototype 2 First to Play -ennakkotapahtuma
Missä: Verkkokauppa, Jätkäsaaren myymälä, Tyynenmerenkatu 11, Helsinki
Milloin : Perjantaina 20.4. kello 17:00-19:00
Kirjoittaja: Mavors2012-04-17 06:15Nähdäänkö Verkkiksessa?- Kirjoittaja: Northur2012-04-15 17:41Verkkiksen tuntien tarjoilut ovat kohdillaan. Siellähän on se Blackstorm cafe joka myöskin hoiti ME3, MW3 ja Skyrimin ruoka ja juomatarjoilut.
Kirjoittaja: Gono102012-04-13 15:52Tuossa on kylläkin 4 halukasta, ja varmasti suostittu peli, mutta kuinka moni Gr:n lukija asuu Helsingissä...
Kirjoittaja: Two_Face2012-04-13 15:29''..viisi innokasta lukijaa..''
Ja nyt on kolme halukasta -vasta. Eipä mahda Prototype 2 olla kovin suosittu.
Niin ja tämähän oli vain kommentti. Ei, en halua ajaa/tulla junalla (hiton kallista..) Jyväskylästä Jätkänsaareen pelaamaan.
Kirjoittaja: Oikeest2012-04-13 15:09Damnit! K18
Kirjoittaja: joel1412902012-04-11 23:14Oishan se kiva päästä kokeilee Prototype 2:sta ennakkoon
Kun ei muutenkaan ole päässyt minkäänlaiseen tapahtumaan mukaan

Ja Prototype oli ensimmäinen peli jonka hommasin nykykonsolille(xbox360) pelannut varmaan ainakin 4-6 kertaa läpi

Että joo oishan se mukavaa jos pääsis kokeilee Prototype 2:sta
Muutenkin yksi odotetuimmista peleistä 
Kirjoittaja: Konquistador2012-04-10 23:24Ensimmäinen Prototype pelattu läpi kolmesti eikä vieläkään riitä. P2:sen videot katsottu aivan puhki, varsinkin Top 11 syyt ostaa se. Vaimoke ja lapset appiukon luona visiitillä kyseisenä päivänä joten aikataulu vapaa tuollekkin joten jos fanille siunaantuu mahdollisuus päästä pelaamaan yhtä vuoden odotetuimmista peleistä, minä kiitän ja kumarran.
Kirjoittaja: MD22012-04-10 23:08Aikataulu sopii hienosti työpäivän jälkeen ja matkakaan ei ole hirveä ja ikääkin on tarpeeksi.
Joten nostan käteni ja sanon, että olisin halukas osallistumaan vaikka ensimmäinen Prototype tuli hieaman jäljessä hankittua, mutta nautin siitä suuresti pienestä kankeudesta huolimatta.
Haluaisin mielelläni myös nähdä ja kokea miten Radical on saannut peliä parannettua sitten esimmäisen Prototypen.
Olen lähes aina osallistunut ennako kokeilu tilaisuus arvontoihin, mutta kertaakaan en ole päässyt mukaan. Jospa nyt onnistaisi.
Kirjoittaja: Ouch2012-04-10 20:14En kyllä ihan noilla tarjoiluilla viitsi vaivautua
- Kirjoittaja: Harasoo2012-04-10 19:05Pääsin juuri armeijan harmaista pois ja olen aloittamassa töitä jo toukokuun alusta, joten pieni piristysruiske olisi paikallaan

- Alusta:PC, PS3, Xbox 360
- Pelityyppi:Toiminta
- Kehittäjä:Radical Entertainment
- Julkaisija:Activision
- Pelaajia:1
- Ikäraja:18 alkaen
- Julkaisupäivä:27 heinäkuu 2012
- Batman: Arkham Origins Multi
- Just Cause 3 Multi
- The Amazing Spider-Man Multi
- Infamous 2 PS3
- Crackdown 2 Xbox 360
- Just Cause 2 Multi
- Naruto: The Broken Bond Xbox 360

Uusi Kinect julkaistaan myös PC-koneille

Diablo III:n ensimmäinen vuosi numeroina

GRTV: Watch Dogs - pääsuunnittelijan haastattelu

Guild Wars 2:n hintaa leikattiin pysyvästi









































