Alle kaksi viikkoa miljoonan myydyn kappaleen jälkeen Windrose saavuttaa uuden myynnin virstanpylvään
Meillä on myös uusi traileri, jossa kiitetään kaikkia tuesta merirosvojen selviytymisnimikkeelle.
Merirosvouksen suuri aikakausi on alkanut uudelleen, mutta tällä kertaa seitsemän merta seilaavat digitaaliset rosvomiehet. Kolmannen myyntiviikkonsa kynnyksellä Windrose juhlii jo uutta myyntivirstanpylvästä, sillä peliä on nyt myyty 1,5 miljoonaa kappaletta.
Windrose osoittautui suureksi menestykseksi heti Early Access -julkaisunsa alussa, jolloin se myi nopeasti miljoona kappaletta. Kaiken positiivisen vastaanoton myötä pelin kehittäjät Kraken Express jakoivat uuden trailerin, jolla juhlistetaan pelin tähänastisia ylistyksiä ja kehuja.
Siirryttäessä pois pelin julkaisuajasta, Windrose aikoo tehdä isoja päivityksiä silloin tällöin, eikä pienempiä päivityksiä noin joka toinen viikko. Tämä tarkoittaa, että voimme odottaa jopa kuusi kuukautta, ennen kuin saamme ensimmäisen suuren sisältöpäivityksen Windrose. Tämä saattaa kuulostaa uskomattoman pitkältä odotusajalta, mutta toivottavasti päivityksestä saatava sisältö riittää tekemään siitä sen arvoisen.


