Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
One Piece

Baroque Works saapuvat täydellä voimalla One Piece Season 2 -teaserissa

Purjehdimme Grand Lineen 10. maaliskuuta.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Netflix on julkaissut teaser-trailerin One Piece Season 2:sta, ja kuten epäilimme, Baroque Works -niminen pahisfraktio tulee olemaan massiivinen osa tulevia jaksoja. Teaserissa nähdään muun muassa Miss All Sunday AKA Nico Robin, Miss Wednesday, Mr.3 ja Mr.5.

Kuten trailerissa kerrotaan, Baroque Works muodostaa salamurhaajien liigan, joista useimmat ovat jossain vaiheessa tarinaa matkalla merirosvojemme pään perään. Ottaen huomioon kaaret, joihin Baroque Works on sekaantunut mangan ja animen aikana, epäilemme, että Netflix ei tule käsittelemään niitä kaikkia 2. kaudella, mutta käymme läpi melkoisen määrän One Piecen alkuperäistä sisältöä.

Drum Kingdom, Whiskey Peak ja paljon muuta näyttäisi katettavan seuraavissa jaksoissa, mikä tarkoittaa, että etenemme melkoista vauhtia. Se, saavuttaako live-action-tarina koskaan mangan ja animen tasoa, on kuitenkin täysin toinen asia.

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä