Yhtenä aikansa suosituimmista tilannekomediasarjoista Malcolm in the Middle keräsi melko paljon faneja. Fanit, jotka, kun ilmoitettiin, että miniherätyssarja oli työn alla, eivät voineet tehdä juurikaan hillitäkseen jännitystään.
Nämä neljä jaksoa saavat meidät kiinni Loisin, Halin ja heidän poikiensa (ja tyttöjensä!) elämästä sarjan päättymisen jälkeisinä vuosikymmeninä. Neljässä jaksossa emme saa paljon sisältöä, mutta Disney TV -studioiden johtajan Eric Schreierin mukaan on mahdollisuus lisää.
"Mielestäni käsikirjoitukset ovat todella hauskoja ja olen todella innoissani nähdessäni, miten kaikki yhdistyy. Se on suunniteltu neljäksi jaksoksi", Schreier kertoi Deadlinelle. "Jos se on valtava menestys, on aina keskusteltava, onko mitään tapaa tehdä sitä enemmän? Katsotaan."
Ei siis lupauksia, ja kuten tavallista, näyttää siltä, että ohjelman tulevaisuus riippuu siitä, katsovatko ihmiset sitä. Malcolm in the Middle herätys saapuu ruuduillemme myöhemmin tänä vuonna, joten jos fanit haluavat sitä lisää, heidän on parasta alkaa katsoa, kun se esitetään.