Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Dispatch

Dispatch on saavuttanut yli kolme miljoonaa pelaajaa

DCU näyttää olevan hyvässä vauhdissa ja Dispatch on uskomattoman suosittu - näyttää siltä, että supersankarit ovat taas bisneksessä.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Yksi syksyn 2025 suurista yllätyksistä oli Dispatch, AdHoc Studion (joka koostuu useista Telltalen veteraaneista) episodimainen supersankariseikkailu. Peliä voi parhaiten kuvailla supersankarityökomediaksi, ja se on aivan täynnä ikimuistoisia hahmoja, loistavaa dialogia ja kieroutuneita tapahtumia.

Dispatchista tuli nopeasti menestys, ja marraskuun jälkipuoliskoon mennessä se oli saavuttanut kaksi miljoonaa pelaajaa. Nyt, reilu kuukausi myöhemmin, Blueskyn kautta on ilmoitettu, että se jatkaa kasvuaan kovaa vauhtia ja sitä on ilmeisesti pelannut jo yli kolme miljoonaa ihmistä. Tutustu alla olevaan viestiin, jossa kerrotaan myös muita tietoja Dispatchista, kuten kuinka monta supersankaria on lähetetty, kuinka monta puhelua on saatu ja paljon muuta.

Dispatch on toistaiseksi julkaistu PC:lle ja PlayStationille, ja Switch-versiota odotetaan myöhemmin tässä kuussa. AdHoc Studio on ilmaissut kiinnostuksensa myös Xbox-versiota kohtaan, joten on luultavasti vain ajan kysymys, milloin peli ilmestyy myös Microsoftin formaatille.

Dispatch

Aiheeseen liittyviä tekstejä

DispatchScore

Dispatch

ARVIO. Kirjoittaja Alex Hopley

AdHocin Telltale-tyyppisen supersankarikomediasarjan ensimmäinen kausi on virallisesti ohi, ja voimme vihdoin jakaa kaikki ajatuksemme.



Ladataan seuraavaa sisältöä