Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
esports
Dota 2

DreamLeague Season 29: Natus Vincere pudonnut, Parivision ja Team Spirit finaalin kynnyksellä

Vain kahdeksan joukkuetta on jäljellä Dota 2 -turnauksessa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Lupasimme eilen DreamLeague Season 29 Dota 2 -turnauksessa yhden viimeisen pudotusottelun, ja sen me todellakin saimme. Tiukan ottelun jälkeen Natus Vincere on lopulta pudonnut voitettuaan PlayTime:n 2-1, mikä tarkoittaa, että on edennyt jatkoon ja kohtaa myöhemmin tänään BetBoom Team.

Eilisissä otteluissa pelattiin myös ylemmän sarjan välierät, joissa Parivision voitti Team Falcons 2-1, kun taas Team Spirit voitti myös Aurora Gaming 2-1. Tämä tarkoittaa sitä, että tiedämme nyt kaikki tänään ja jopa huomenna alkavat ottelut.

Alempi lohko 2. kierros (22. toukokuuta)


  • Tundra Esports vs. Xtreme Gaming klo 11:00 BST/12:00 MESTA

  • BetBoom Team vs. PlayTime klo 14:30 BST/15:30 MESTA.

Alemman sarjan puolivälierät (22.-23. toukokuuta)


  • Aurora Gaming vs. Tundra/Xtreme-voittaja klo 18:00 BST/19:00 CEST.

  • Team Falcons vs. BetBoom/PlayTimen voittaja klo 11:00 BST/12:00 CEST 23. toukokuuta.

Ylemmän lohkon finaali (23. toukokuuta)


  • Parivision vs. Team Spirit klo 14:30 BST/15:30 CEST.

Turnauksen loppuotteluista voidaan todeta, että alemman lohkon välierä pelataan 23. toukokuuta, alemman lohkon loppuottelu 24. toukokuuta ja suuri loppuottelu myös 24. toukokuuta.

Dota 2

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä