Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Dutton Ranch

Dutton Ranchin showrunner sai potkut, viikkoja ennen kuin Yellowstone-spinoffin ensimmäinen kausi alkaa

Chad Feehan on tiettävästi vapautettu tehtävistään Yellowstone-universumin veteraanitähtien kanssa syntyneiden yhteenottojen jälkeen.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Muutaman viikon kuluttua Yellowstonen maailma laajenee jälleen kerran (kyllä, tosissaan, jo kolmannen kerran tänä vuonna, The Madisonin ja Y: Marshals), kun odotettu Dutton Ranch -projekti saapuu Paramount+ -palveluun toukokuun puolivälissä.

Sarja on samankaltainen kuin Y: Marshals, sillä se toimii jatko-osana Yellowstone-pääsarjalle ja tutkii, mitä Ripille ja Bethille tapahtui sen jälkeen, kun kaksikko lähti entisestä kodistaan luodakseen itselleen uuden elämän Teksasiin. Fanit odottavat sitä erityisen paljon, sillä siinä Cole Hauser palaa Ripin ja Kelly Reilly Bethin roolissa, jotka ovat fanien suosikkeja Yellowstonesta.

Vaikka ensimmäinen kausi on valmis ja alkaa pian suoratoistona, kaikki ei näytä olevan hyvin ennen toisen kauden tuotannon aloittamista, sillä Puck Newsin uuden raportin mukaan showrunner on saanut potkut osoitteesta Dutton Ranch , eikä hän palaa toisen kauden tuotantoon.

Raportissa todetaan, että Chad Feehan on ollut riidoissa Reillyn ja Hauserin sekä muiden tärkeiden Yellowstone-veteraanien kanssa, minkä vuoksi Yellowstone-sarjan tuottaja David Glasser ja Yellowstonen luoja Taylor Sheridan joutuivat astumaan kuvioihin ja vapauttamaan Feehanin tehtävistään.

On epäselvää, kuka astuu Feehanin tilalle toisen kauden ja sitä seuraavien kausien showrunneriksi, mutta on odotettavissa, että joku toinen kirjailija, joka on jo tuttu ja jonka ansioita sarja on, astuu lavalle.

Mitä tulee siihen, milloin Dutton Ranch saa ensi-iltansa, ensimmäinen jakso tulee 15. toukokuuta. Voit katsoa sarjan teaser-trailerin alta.

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä