Cookie

Gamereactor käyttää cookieseja taatakseen parhaan mahdollisen selailukokemuksen sivustollamme. Jos jatkat eteenpäin niin oletamme, että hyväksyt cookies-käytäntömme.

Suomi
Gamereactor Suomi
esports
League of Legends

EU LCS 2018 -joukkueet ovat tiedossa

19. tammikuuta alkaa taas EU LCS. Ottelut käydään Suomen aikaa 19:00 perjantaisin, ja klo 18:00 lauantaisin. Matsit käydään Berliinissä.

Koko aikataulun voi katsoa täältä, ja otteluita pääsee seuraamaan tavallisista paikoista: Twitchissä. Lisäksi Riot Games on julkaissut varmistetut joukkueet ja kokoonpanot.

Katso joukkueet videon alta englanniksi.

FC SCHALKE 04

Top: Tamás "Vizicsacsi" Kiss
Jungle: Milo "Pride" Wehnes
Mid: Erlend "Nukeduck" Holm
ADC: Elias "Upset" Lipp
Support: Oskar "Vander" Bogdan
Substitute: Mitch "Boris" Voorspoels
Head Coach: Andre "Guilhoto" Guilhoto

FNATIC

Top: Paul "sOAZ" Boyer
Jungle: Mads "Broxah" Brock-Pedersen
Mid: Rasmus Borregaard "Caps" Winther
ADC: Martin "Rekkles" Larsson
Support: Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov
Substitute: Jesse "Jesiz" Le
Substitute: Gabriël "Bwipo" Rau
Head Coach: Dylan "Dylan Falco" Falco

G2 ESPORTS

Top: Martin "Wunder" Hansen
Jungle: Marcin "Jankos" Jankowski
Mid: Luka "Perkz" Perković
ADC: Petter "Hjarnan" Freyschuss
Support: Bae-in "Wadid" Kim
Substitute: Toni "Sacre" Sabalić
Head Coach: Fabian "GrabbZ" Lohmann

GIANTS

Top: Hyeong-min "Ruin" Kim
Jungle: Charly "Djoko" Guillard
Mid: Felix "Betsy" Edling
ADC: Pierre "Steeelback" Medjaldi
Support: Raphaël "Targamas" Crabbé
Substitute: Antonio "Th3Antonio" Espinosa
Head Coach: Ramón "Naruterador" Meseguer

H2K

Top: Lennart "Smittyj" Warkus
Jungle: Lucas Tao Kilmer "Santorin"Larsen
Mid: Marc "Caedrel" Lamont
ADC: Patrik "Sheriff" Jírů
Support: Hampus "Promisq" Abrahamsson
Substitute: Alexander "Candyfloss" Cartwright
Head Coach: Michael "Veteran" Archer

MISFITS GAMING

Top: Barney "Alphari" Morris
Jungle: Nubar "Maxlore" Sarafian
Mid: Chres "Sencux" Laursen
ADC: Steven "Hans Sama" Liv
Support: Mihael "Mikyx" Mehle
Substitute: Aleksi "H1iva" Kaikkonen
Head Coach: Syed Hussain "Daku" Moosvi

ROCCAT

Top: Jun-hyung "Profit" Kim
Jungle: Jonas "Memento" Elmarghichi
Mid: Seong-min "Blanc" Jin
ADC: Martin "HeaQ" Kordmaa
Support: Tore Hoel "Norskeren" Eilertsen
Substitute: Dimitar "EdinPriqtel" Piskov
Head Coach: Simon "fredy122" Payne

SPLYCE

Top: Andrei "Odoamne" Pascu
Jungle: Andrei "Xerxe" Dragomir
Mid: Yasin "Nisqy" Dinçer
ADC: Kasper "Kobbe" Kobberup
Support: Raymond "kaSing" Tsang
Substitute: Nihat "Innaxe" Aliev
Head Coach: Peter "Peter Dun" Dun

TEAM VITALITY

Top: Lucas "Cabochard" Simon-Meslet
Jungle: Erberk "Gilius" Demir
Mid: Daniele "Jiizuke" di Mauro
ADC: Amadeu "Minitroupax" Carvalho
Support: Jakub "Jactroll" Skurzyński
Substitute: Cantoursna "Nji" An
Head Coach: Jakob "YamatoCannon" Mebdi

UNICORNS OF LOVE

Top: Matti "WhiteKnight" Sormunen
Jungle: Jonas Kold "Kold" Andersen
Mid: Fabian "Exileh" Schubert
ADC: Samuel "Samux" Fernández Fort
Support: Jong-seop "Totoro" Eun
Substitute: Audrey "AudreyLaSapa" Coënt
Head Coach: Fabian "Sheepy" Mallant