Final Destination: Bloodlines -käsikirjoittaja palaa sarjan seuraavaan osaan
Final Destination: Bloodlinesin ennätyksellisen menestyksen jälkeen Warner Bros. ja New Line eivät tuhlaa aikaa ja tuovat kuoleman takaisin uudelle kierrokselle.
Tämän kevään yllättävän hitin Final Destination: Bloodlinesin jälkeen Warner Bros. ja New Line Cinema jatkavat täyttä höyryä kauhusarjan parissa. Viimeisin elokuva puhalsi uutta henkeä vuodesta 2011 lähtien lepotilassa olleeseen sarjaan, ja se tuotti lipputuloissa vaikuttavat 285 miljoonaa dollaria, eli enemmän kuin yksikään aiempi osa.
Yhteensä kuusi elokuvaa ovat tuottaneet maailmanlaajuisesti lähes 983 miljoonaa dollaria. Peruslähtökohta on edelleen sama: ihmiset, jotka ovat kerran huijanneet kuolemaa, joutuvat pian raakojen ja kekseliäiden "onnettomuuksien" kohteeksi. Viimeisimmässä elokuvassa Bloodlines kirouksen kohteeksi joutuu kokonainen perhe, jonka on pakko tehdä yhteistyötä kuoleman juonikkaiden ansojen kiertämiseksi. The Hollywood Reporterin mukaan Lori Evans Taylor - joka oli mukana kirjoittamassa Bloodlinesia - palaa kirjoittamaan käsikirjoituksen myös seuraavaan osaan.
Odotatko innolla uutta veristä lukua Final Destination -saagaan?

