Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Shelter

Jason Stathamin Shelter tekee valtavan voiton MENA:n lippukassoilla

Uusi toimintatrilleri on herättänyt paljon kiinnostusta erityisesti Saudi-Arabiassa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto

Jason Stathamin tähtivoimaa ei pidä koskaan väheksyä. The Beekeeperin ja The Megin tähti on onnistunut vetämään kaikki tärkeät lipputulot uusimmalla elokuvallaan Shelter, joka on menestynyt hyvin erityisesti Lähi-idän ja Pohjois-Afrikan alueella (MENA). Se on myös tuonut suuren piristysruiskeen Saudi-Arabian lipputuloihin.

Screen Dailyn mukaan Shelter on suurin itsenäinen teatteriavaus MENA-alueella sitten huhtikuun 2025. Saudi-Arabiassa elokuva oli hallitsevin, sillä se päihitti sellaiset elokuvat kuin Avatar: Fire and Ash, Five Nights at Freddy's 2 ja Now You See Me: Now You Don't.

Se oli myös Saudi-Arabian suurin englanninkielinen avaus sitten One Battle After Anotherin syyskuussa. 59 000 katsojasta Shelter tuotti 1 miljoonan dollarin tuloksen, minkä ansiosta MENA-alueen debyytti oli parempi kuin muilla keskeisillä alueilla, kuten Isossa-Britanniassa ja Kiinassa.

Shelter on nyt teattereissa. Katso traileri alta :

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä