Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Kingdom Come: Deliverance II

Kingdom Come: Deliverance II julkistaa viimeisen tarinalaajennuksen Mysteria Ecclesiae

Henryn on selvitettävä tappavan kulkutaudin mysteeri karmivassa luostarissa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Kingdom Come: Deliverance II on julkistanut kolmannen ja viimeisen tarinalaajennuksensa Mysteria Ecclesiae. Uudessa tehtävässä Henry matkustaa upouuteen Sedletzin luostariin, jossa hän yrittää jäljittää tappavan taudin lähdettä, joka uhkaa pyyhkäistä yli maiden.

Mysteria Ecclesiaen aikana toimit Sigismund Albicuksen, tunnetun parantajan, jolla on yhteyksiä kuningas Wenceslasiin, avustajana. Pelissä on useita ryhmittymiä, joilla jokaisella on omat motiivinsa, ja tauti, joka on pysäytettävä. Pelaat parantajan ja salapoliisin roolissa tässä tarinalaajennuksessa.

Mysteria Ecclesiae sisältää uuden paikan, tehtäviä, asun, aseen, taikajuomia ja kirjoja, joihin kaikkiin voimme tutustua, kun DLC julkaistaan 11. marraskuuta. Gold- ja Deluxe Editionin omistajille se sopii suoraan kirjastoosi, mutta maksaa 11,49 puntaa kaikille, jotka haluavat ostaa DLC:n erikseen.

HQ

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä