
On melkein Star Wars Day:n aika. Laskemme tunteja vuosijuhlaan, joka näkee tämän kalenterivuoden aikana Star Wars: Tales of the Underworld:n saapumisen Disney+:aan, joukon uusia Lego Star Wars -sarjoja debytoi ja myös monia muita herkkuja.
Tässä vaiheessa Disney Storeen on saapunut uusi tuote, joka on erittäin kallis toimiva robottidroidi, jossa on anturit ja kamerat, joiden avulla se voi tunnistaa ja seurata käyttäjäänsä. Sitä kutsutaan G1T4-M1N1, ja koska sen käyttöaika on jopa seitsemän tuntia, kyky kuljettaa jopa 20 paunaa, sisäänrakennettu Bluetooth-kaiutin, huippunopeus 6 mph, Wi-Fi 2.4/5 GHz tuki ja myös kahvat, jotta voit nostaa sen helposti ylös, kaiken kaikkiaan tämä tarkoittaa, että se ei ole ollenkaan halpa kumppanibotti.
Disney haluaa 2 875 dollaria yhdestä näistä droideista, mutta hyvä uutinen on, että kun toimitus on tehty, sen pitäisi saapua sinulle melko nopeasti. Lupaus on 1-2 viikon odotus, mutta tämä on melkein vain yhdysvaltalaisille, eteläamerikkalaisille ja aasialaisille asiakkaille, kuten meille myös kerrotaan:
"Tätä tuotetta ei voida lähettää Alaskaan, Amerikan Samoalle, Guamiin, Havaijille, Puerto Ricoon, Neitsytsaarille, Afrikan asevoimiin, Kanadaan, Eurooppaan ja Lähi-itään, Amerikan asevoimiin (Kanadaa lukuun ottamatta) tai Tyynenmeren asevoimiin."
Sydäntäsärkevä. No, näyttää siltä, että todellisten ihmisystävien tai lemmikkien on tehtävä meille eurooppalaisille... toistaiseksi.