Suomi
Gamereactor
uutiset
Joker: Folie à Deux

Lady Gaga kommentoi Joker: Folie à Deux -elokuvan mahalaskua

Joskus ihmiset eivät vain pidä jostakin.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Jatko-osa Joker: Folie à Deux oli mielenkiintoinen tapaus vuonna 2024. Sitä odotettiin kovasti, ja kun katsomaan päästiin, oli mielipide voittopuolisen kielteinen. Lopulta leffa oli valtava floppi, josta ei tuntunut kukaan pitävän.

Ellen haastattelussa Harley Quinn eli siis Lady Gaga kertoi kommenttinsa koskien elokuvansa poikkeuksellisen karmeaa epäonnistumista. Vastaus oli hyvin diplomaattinen, sillä joskus vain yleisö ei pidä näkemästään. Se on hyväksyttävä, ja jatkettava eteenpäin. Helppoa moinen ei toki taiteilijalle itselleen välttämättä ole.

"People just sometimes don't like some things. It's that simple. And I think to be an artist, you have to be willing for people to sometimes not like it. And you keep going even if something didn't connect in the way that you intended."

HQ
Joker: Folie à Deux

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä