Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Lanterns

Lanterns on "yhtä lailla kaveripoliisisarja kuin supersankarisarja", sanoo showrunner

Hal Jordan ja Jon Stewart ovat DCU-sarjassa vastakkain.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Nyt kun Teräsmies on antanut potkua DCU:n live-action-sarjalle, portit ovat valmiina avautumaan, ja pian tulemme näkemään paljon James Gunnin ja Peter Safranin supersankariuniversumista. Seuraava projekti listalla on tv-sarja Lanterns, joka ratkaisee ongelman siitä, kumman Vihreän Lyhdyn näemme ruudussa, antamalla meille sekä Hal Jordanin (Kyle Chandler) että John Stewartin (Aaron Pierre). Myös Guy Gardener (Nathan Fillion) on mukana.

Men's Health - lehdelle sarjasta puhunut showrunner Chris Mundy sanoi, että Lanterns on "yhtä paljon buddy cop -sarja kuin supersankarisarja". Hän kuvaili myös, miten John Stewart ja Hal Jordan saattavat joutua riitoihin kauden aikana. "Sarjassamme on monella tapaa kyse korvaamisesta - milloin jonkun pitäisi astua syrjään ja milloin on seuraavan henkilön aika ottaa ohjat käsiinsä?" Mundy sanoi.

<em>"Näiden kahden hahmon välinen ponnistus ja veto on todella tärkeää. Suuri osa Johnin vallasta perustuu siihen, että hän ei tartu syöttiin ja ymmärtää, että menettää voimansa, jos huutaa ja kiljuu. Sitä me yritämme välittää: Hän tietää kuuluvansa joukkoon, joten hänen ei tarvitse kompensoida liikaa."

Pierre kommentoi myös Stewartin näyttelemisen tärkeyttä sanomalla "Minulle hahmo vain säteilee voimaa ja lujuutta. Se nälkä olla paras versio itsestäsi, joka myös pitää sinut vastuullisena, kun et ole."

Toivotaan, että tämä Green Lanterns -elokuvan live-action-esitys voi olla parempi kuin Ryan Reynoldsin paljon parjattu vuoden 2011 floppi. Se ei ole aivan niin korkea vaatimustaso kuin tuo elokuva, mutta on silti jotain tavoiteltavaa.

Lanterns

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä