
Muutama vuosi sitten Netflix antoi meille animaatiotyylisen lomaelokuvan, josta tuli nopeasti klassikko. Valtavasti ihastuttanut Klaus on edelleen suosikki monissa kodeissa joulun aikaan, mutta nyt näyttää siltä, että suoratoistopalvelu pyrkii vangitsemaan uuden salaman pulloon.
Tänä vuonna Netflix on päättänyt ottaa tehtäväkseen haasteen, jossa se yhdistää Love Actually-, About Time-, Notting Hill- ja Yesterday-elokuvat kirjailija Richard Curtisin lastenkirjasarjaan luodakseen animaatioelokuvan. Elokuvan nimi on That Christmas.
Elokuva pyörii useiden perheiden ja ystävien ympärillä ja tutkii rakkautta ja yksinäisyyttä aikana, jolloin Joulupukki tekee valtavan virheen. Juonen yhteenveto kertoo seuraavaa:
"Tuon elokuvan joulu seuraa kietoutuneita tarinoita perheestä ja ystävistä, rakkaudesta ja yksinäisyydestä ja Joulupukista, joka tekee suuren virheen. Lisäksi siinä on valtava määrä kalkkunoita!"
That Christmas debytoi Netflixissä 4. joulukuuta. Katso elokuvan traileri alta.