Viime torstaina Eurooppa-liigan ottelussa Lyonia vastaan, jonka Manchester United voitti sankarillisesti tekemällä kolme maalia jatkoajalla, ruotsalainen puolustaja Victor Nilsson Lindelöf katosi Old Traffordilta puoliajalla. Hän oli penkillä, mutta hänen poissaolonsa oli edelleen surullisen kuuluisa, ja valmentaja Ruben Amorim sanoi vain, että hän oli lähtenyt henkilökohtaisista syistä.
Nyt Victorin vaimo Maja Nilsson Lindelöf on paljastanut, mitä tapahtui: heidän kolmevuotias poikansa joutui vakavaan onnettomuuteen. Tuntia ennen ottelun alkua hän putosi heidän lasiportaikkoonsa. Ilmeisesti hänen otsansa oli "halkaistu kahteen osaan" ja hän joutui plastiikkakirurgiaan otsansa korjaamiseksi. Kahden sairaalassa vietetyn päivän jälkeen lapsi, Francis, vapautettiin, ja isoa arpia lukuun ottamatta hän on kunnossa.
"Hän on viikinki. Hän on palannut normaaliksi. Kaikki ovat olleet niin huolissaan, mutta hän jatkaa elämäänsä ikään kuin mitään ei olisi tapahtunut", Maja sanoi Daily Mirrorin kautta.