Mark Wahlberg ja Paul Walter Hauser luovat "täyden peittävän kondomin" Prime Videon Balls Up -elokuvassa
Tuleva komediaelokuva on kaksimielinen projekti, jossa sekoitetaan jalkapallon MM-kisat, huumekauppiaat ja turvallisempi seksi.
Prime Video ei todellakaan ole huono komediaelokuvien tarjoilussa, sillä suoratoistoalusta on pyrkinyt täyttämään palvelunsa laajalla valikoimalla genren alkuperäisfilmejä. Tänä huhtikuussa saamme jälleen yhden elokuvan tältä rintamalta, kun Balls Up saapuu ja tarjoaa törkeän hölmön elokuvan, jonka päärooleissa nähdään Mark Wahlberg ja Paul Walter Hauser.
Elokuva on nimetty niin, koska se kertoo, kuinka kaksi markkinointijohtajaa yrittää markkinoida uutta "täyskattavaa kondomia", joka tunnetaan nimellä Balls Up, mutta myös siksi, että se tutkii, kuinka he joutuvat yhteen historian oudoimmista "balls upeista".
Matkalla Brasiliaan, jossa he osallistuvat MM-finaaliin, jossa Brasilia on yksi finaalijoukkueista, Brad (Wahlberg) ja Elijah (Hauser) joutuvat todistamaan, kuinka Brad (Wahlberg) ja Elijah (Hauser) estävät ratkaisevan rangaistuspotkun, jonka seurauksena Brasilian toiveet mestaruudesta hiipuvat. Tämä johtaa siihen, että kostonhimoiset massat jahtaavat paria, ja pian he joutuvat huumerinkiin, jossa Sacha Baron Cohen esiintyy omalaatuisessa roolissa piinatakseen paria lisää.
Balls Upin virallisessa synopsiksessa kerrotaan: "Tässä räväkässä, yliampuvassa komediassa markkinointipäälliköt Brad (Mark Wahlberg) ja Elijah (Paul Walter Hauser) menevät "munille" ja tarjoavat rohkeaa täyskatteista kondomisponsorointia jalkapallon MM-kisojen yhteydessä. Kun heidän juopuneet juhlansa Brasiliassa saavat aikaan maailmanlaajuisen skandaalin, heidän on paetettava raivostuneita faneja, rikollisia ja vallanhimoisia virkamiehiä pelastaakseen uransa ja päästäkseen kotiin hengissä."
Balls Up on alle kuukauden päässä, sillä se saa ensi-iltansa Prime Videossa 15. huhtikuuta. Voit katsoa elokuvan hullunkurisen red-band-trailerin alta.

