Marvel Tokon: Fighting Souls muuttaa avustuksia, Link Attacksia ja aluesiirtymiä uudessa pelattavuuspäivityksessä
Peli ei ole vielä edes ilmestynyt, ja jo Arc System Works on toteuttanut paljon muutoksia pelaajien palautteen perusteella.
Kahden suljetun beta-testin ja runsaiden tapahtumademojen jälkeen Arc System Worksin kehittäjät ovat saaneet tietää, mitä asioita Marvel Tokon: Fighting Soulsissa tarvitsee ehkä muuttaa. Tuleva tappelupeli jännittää monia taistelupelien faneja, mutta kuten kaikissa vahvasti moninpelipainotteisissa peleissä, tiedetään vasta sitten, mitä muutoksia ja päivityksiä tarvitaan, kun peli on päästetty yleisön nähtäville.
Uudessa trailerissa ja tuottaja Takeshi Yamanakan viestissä, joka löysi tiensä Blueskylle, näemme joitakin muutoksia, joita on jo toteutettu. Avustuksia, linkkihyökkäyksiä ja alueiden siirtymiä on muutettu pelin sujuvuuden parantamiseksi, ja tämä päivitetty pelirakenne on tulossa uusiin demotapahtumiin.
Seuraavan kerran pääset pelaamaan Marvel Tokon: Fighting Souls 20. maaliskuuta Arc World Tourin finaalissa. Jos et ole kyseisenä viikonloppuna Soulissa, Etelä-Koreassa, sinun on odotettava pelin seuraavaan beta-bonanssiin asti. Kun julkaisuun on viisi kuukautta, saamme luultavasti vielä yhden ison testin ennen kuin kaikki ryntäävät pelaamaan tätä Marvelin tagfighteria.





