Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Metroid Prime 4: Beyond

Metroid Prime 4: Beyond on saanut ikäluokituksen Koreassa

Tämä tietenkin lisää mahdollisuuksia siihen, että Nintendolla on todella suunnitteilla tapahtuma lähitulevaisuudessa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

On ollut useita huhuja, joiden mukaan Nintendolla on suunnitteilla Direct -esitys ja että se tapahtuu heinäkuussa. Mutta heinäkuu on jo melkein ohi, joten meillä on kirjaimellisesti vain yksi viikko aikaa, jotta tämä tapahtuisi.

Mutta tapahtuuko se? Nyt siitä on kaksi uutta merkkiä, sillä VGC kertoo, että heidän lähteensä kertovat myös Nintendo Directin olevan tulossa heinäkuussa. Ja ikään kuin tämä ei olisi vielä tarpeeksi, on syytä huomata, että Metroid Prime 4: Beyond on juuri saanut ikäluokituksen (12-vuotiaille ja sitä vanhemmille) Etelä-Koreassa.

Ikäluokitukset tehdään yleensä ennen julkaisuja, mikä voisi viitata siihen, että peli ei ole enää kovin kaukana. Meillä ei kuitenkaan ole edes julkaisupäivää, joten olisi järkevää, että se julkistettaisiin pian. Ja tämän viikon Nintendo Direct olisi erinomainen tilaisuus siihen.

Vielä pelkkää spekulaatiota, mutta pitäkää peukut pystyssä, että Nintendolla on ensi viikolla jotain julkistettavaa.

Metroid Prime 4: Beyond

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä