MindsEye x Hitman -crossover ei tule tapahtumaan, sillä Build A Rocket Boy eroaa tiettävästi IOI:stä
Ilmoitusta odotetaan lähiaikoina, sillä Build A Rocket Boy toivoo siirtävänsä MindsEyen julkaisutoiminnan talon sisällä.
Näyttää siltä, että MindsEye -kehittäjä Build A Rocket Boy on päättänyt erota julkaisijan IO Interactiven kanssa. Nimettömänä pysyttelevä lähde vahvisti asian Gamereactorille hiljattain käydyssä keskustelussa, jossa kerrottiin, että Build A Rocket Boy -tiimi aikoo viedä julkaisutoiminnan talon sisällä.
Päätöksen odotetaan tulevan julkisuuteen lähiaikoina molempien yhtiöiden ystävällismielisellä ilmoituksella. MindsEyen julkaisemisen siirtyminen talon sisällä mahdollistaa enemmän "käytännön osallistumista, nopeampaa päätöksentekoa, yksinkertaisempaa viestintää ja suurempaa kontrollia pelaajakokemukseen".
Tämä tarkoittaa sitä, että viime vuonna julkistettua Hitmanin crossover-tehtävää ei enää julkaista. MindsEye tullaan kuitenkin edelleen laajentamaan ja lisäämään sisältöä tulevien päivitysten kautta. Kuten mainittu, meille puhuva lähde väittää tuntevansa asian omakohtaisesti, ja Insider Gaming on vahvistanut tarinan.
Silti, kuten aina ennen kuin kuulemme mitään virallista, pidämme suolapuristimet lähellä. Joka tapauksessa tämä uutinen on todennäköisesti tulossa pian julki, jos raportteja on uskominen, ja se voi nähdä muutoksen MindsEyen tulevaisuuden kehityksessä.







