Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Crisol: Theater of Idols

Crisol: Theater of Idols julkaistaan 10. helmikuuta erittäin edulliseen hintaan - "haluamme, että olet aina peloissasi"

Blumhouse on nyt valmis julkaisemaan Vermlan indie-selviytymiskauhun ja meillä on uusia vaikutelmia ja haastattelu.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Blumhouse Games on juuri virallistanut, että Vermila Studiosin Crisol: Theater of Idols julkaistaan 10. helmikuuta PlayStation 5:lle, Xbox Series X|S:lle ja PC:lle Steamin kautta. Sen myötä voimme jakaa kanssanne viimeiset vaikutelmamme nimikkeestä pelattuamme ennakkopeliä kehittäjien toimistolla . Se, mitä emme kuitenkaan tienneet tähän asti, on se, että nimike julkaistaan huomattavasti alennetulla hinnalla, 17,49 eurolla. Ottaen huomioon, että kyseessä on 25 hengen indie-mittakaavan ponnistus, fanit arvostavat varmasti kohtuullista lähestymistapaa.

Mutta edellä linkitetyn esikatselun lisäksi saimme tietää paljon enemmän seuraavasta haastattelusta, jossa haastateltiin perustajia David Carrascoa ja David Torneroa :

HQ

"Ajattelimme kolmea näkökohtaa", Carrasco kertoo niin sanottujen veriaseiden melko ainutlaatuisesta keskeisestä mekaniikasta. "Eniten pelattavuuteen liittyvät näkökohdat olivat: 'Haluamme, että olet aina peloissasi' selviytymiskauhun tyyliin, jossa selviytymisen on oltava aina päällimmäisenä mielessäsi'. Joten teimme siitä monimutkaisempaa, koska elämäsi on kirjaimellisesti vaakalaudalla. Ja sitten teimme ammusten hakemisesta hieman helpompaa, koska se on sama kaikille aseille ja se on hieman yksinkertaisempaa: kyse on elämästäsi ja ammuksistasi. Joten autamme sinua ja teemme elämästäsi hieman monimutkaisempaa. Mutta otimme myös pelin lore-puolen, jossa uskonnolla on suuri rooli. Kun ajattelemme uskontoja, ajattelemme aina kaiken antamista jumalalle, sielun ja veren antamista, itsensä uhraamista. Joten tässä uhraat itsesi voittaaksesi jumalasi viholliset".

Pelaatko sinä Crisol: Theater of Idols parin viikon päästä? Kun Resident Evil Requiem, Poppy Playtime Chapter 5, The 9th Charnel, I Hate This Place, Reanimal ja Welcome to Doll Town julkaistaan lähiaikoina, kauhufanit juhlivat varmasti tätä uutta talven karmaisevaa sesonkia!

Aiheeseen liittyviä tekstejä

Crisol: Theater of IdolsScore

Crisol: Theater of Idols

ARVIO. Kirjoittaja Alfredo Pavez

Tässä pelissä on joitakin hyvin selkeitä vaikutteita, mutta sillä on vielä suurempi oma identiteetti.



Ladataan seuraavaa sisältöä