LIVE
HQ
logo hd live | Blades of Fire
See in hd icon

Chat

X
      😁 😂 😃 😄 😅 😆 😇 😈 😉 😊 😋 😌 😍 😏 😐 😑 😒 😓 😔 😕 😖 😗 😘 😙 😚 😛 😜 😝 😞 😟 😠 😡 😢 😣 😤 😥 😦 😧 😨 😩 😪 😫 😬 😭 😮 😯 😰 😱 😲 😳 😴 😵 😶 😷 😸 😹 😺 😻 😼 😽 😾 😿 🙀 🙁 🙂 🙃 🙄
      Suomi
      Gamereactor
      uutiset
      Rematch

      Palloileva vauhtipeli Sifun luojalta kokeiltavissa jo ensi viikolla

      Sloclapin jalkapallopeli Rematch julkaistaan PC:lle ja konsoleille 19. kesäkuuta 2025, mutta betailee jo 18. huhtikuuta.

      Tilaa uutiskirjeemme tästä!

      * Pakollinen tieto
      HQ

      Tyylikäs taisteluseikkailu Sifu oli Sloclapin käsialaa. Ja koska menestystä tuli, on ilmeisesti seuraava looginen askel kehittää jalkapallopeli Rematch.

      Kyseessä on moninpeliä painottava palloilu, jossa kaksi joukkuetta ottaa mittaa toisistaan verkossa. Ajatuksena on, että jokainen pelaaja on oma yksilönsä kolmannesta persoonasta koettuna. Toisin sanoen nyt ei ohjasteta ylhäältä katsoen kaikkia 11 pelaajaa kerralla. Rematch on säännöiltään hieman erilainen, sillä toiminta on jatkuvaa ilman keskeytyksiä.

      Rematch julkaistaan PC:lle, Playstationille ja Xboxille 19. kesäkuuta, mutta betailu alkaa PC:llä jo 18. huhtikuuta 2025.

      Julkaisussa on saatavilla kolme erilaista versiota: Standard Edition (mukana oma Sloclap-lippis ennakkoon tilanneille), Pro Edition tarjoilee 72 tunnin varaslähdön pelin pariin, ja vielä avaimen avata käyttöön ison osan ensimmäisen Battle Passin sisällöstä, Elite Edition sisältää kaiken edellä kuvatun, ja lisääkin ylimääräistä kosmeettista sisältöä ja avaimen Battle Passin päivitykseksi.

      HQ
      Rematch

      Aiheeseen liittyviä tekstejä



      Ladataan seuraavaa sisältöä