Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
Urheilu

Paris Masters menettää Ranskan nro. 1: Ugo Humbert vetäytyy viime hetkellä

Suuri pettymys Ranskassa, kun paikallinen suosikki Ugo Humber vetäytyy.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Paris Masters on jo alkanut, kun Novak Djokovic on poissa uupumuksen vuoksi ja Holger Rune ja Jack Draper loukkaantumisen vuoksi. Maanantaina on julkistettu toinenkin vetäytyminen, ja se on Pariisin faneille sydäntäsärkevä, sillä viime vuonna finaaliin Zvereville hävinneenä ykkössijoitettu ranskalaispelaaja Ugo Humbert on vetäytynyt.

Humbertin oli määrä debytoida tiistaina 28. lokakuuta Wienissä hiljattain toiseksi sijoittunutta Alejandro Davidovich Fokinaa vastaan. Sen sijaan espanjalainen kohtaa onnekkaan häviäjän, Valentin Royerin. Voittaja kohtaa seuraavalla kierroksella Darderin tai Cazaux'n.

Tämä on iso isku myös Ugo Humbertille, sillä hän menettää kaikki 600 pistettä viime vuoden finaalipaikasta ja poistuu 30 parhaan joukosta, mikä tarkoittaa, että häntä ei sijoitettaisi ensi vuoden Australian avoimiin. Umbert, joka on voittanut seitsemän ATP-yksinpelin mestaruutta, oli ennen tämän vuoden Pariisin Mastersia maailmanlistalla sijalla 24.

Paris Masters menettää Ranskan nro. 1: Ugo Humbert vetäytyy viime hetkellä
Victor Velter / Shutterstock

Liittyy aiheisiin:

Urheilutennis


Ladataan seuraavaa sisältöä