Rainbow 6:n poissaoloa selitettiin

Pelin kehitys etenee taustalla
Kirjoittaja: Kimmo Pukkila
Julkaistu 2012-06-10

Ubisoft esiintyi tämän vuoden E3:ssa vahvasti useilla suurtuotannoillaan, mutta yksi odotettu peli puuttui joukosta. Viime vuoden lopulla julkistettu Rainbow 6: Patriots ei ollut messuilla missään muodossa.

Ubisoftin mukaan fanien ei kuitenkaan tule huolestua; pelin kehitys etenee edelleen normaalisti. Yhtiö selitti poissaoloa sillä, että esittelyajasta kilpaili ajankohtaisempiakin pelejä, joten Rainbow 6 katsottiin parhaimmaksi jättää myöhempään ajankohtaan.

Rainbow 6: Patriots on aiempaa Rainbow Six -sarjaa tarinavetoisempi ja henkilökohtaisempi kuvaus terrorismista. Se sijoittuu Yhdysvaltain maaperälle ja kuvaa "patrioottien" taistelua oman maan hallitusta vastaan.

Ubisoft vakuuttaa, että peli on edelleen tulossa nykykonsoleille, ja sen julkaisua suunnitellaan ensi vuodelle.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin