Assassin's Creed Mirage julkaistiin lokakuussa 2023, ja olihan se paluu pelisarjan alkulähteille, ja menestys sen mukaista. Reddit AMA -tilaisuudessa (Ask Me Anything) pelin ohjaaja Stéphane Boudon vihjasi, ettei Basimin tarina ole ohitse. Samalla kuitenkin selvisi jo sekin, ettei perinteistä DLC-tavaraa ole tulossa.
"Mirage [h]as been design[ed] as a standalone experience without any DLC plan. However, we have ideas on how we could extend the story of Basim, surely. But as of today, no post launch content is planned for Mirage."
Seuraavaksi Assassin's Creed Red matkaa Japaniin, ja sen jälkeen on tulossa vielä Assassin's Creed Codename Hexe. Toisin sanoen Miragelle jatkoa ei parhaassakaan tapauksessa ole tulossa ihan heti.