Gamereactorin toimitus toivottaa kaikille lukijoilleen ympäri Suomen hyvää uutta vuotta 2013!
Gamereactorissa on upea vuosi takana. Kävijämäärät ovat kasvaneet tasaisesti vuosien saatossa, mutta todellinen läpimurto tapahtui 2012 syksyllä kun sivuston selailumäärät loikkasivat aivan uusille lukemille. Sivuston ennätys lyötiin jälleen joulukuussa, jolloin sivustoa selattiin 1,2 miljoonaa kertaa yli 100 000 uniikin käyttäjän toimesta.
Tästä kiitos kuuluu Gamereactorin upealle yhteisölle, joka on jaksanut riippua mukana niin ylä- kuin alamäissä. Sydämellinen kiitos pitää julistaa myös kaikille avustajille ja toimittajille. Ilman heidän ahkeraa ja antaumuksellista työpanosta sivusto ei ikinä yltänyt tällaisiin saavutuksiin.
Uuden vuoden lupauksena Gamereactorin toimitus vannoo jatkavansa samalla linjalla pyrkien koko ajan eteenpäin ja entistä paremmaksi pelilehdeksi ja -sivustoksi. Vuonna 2013 onkin tiedossa suuria muutoksia niin lehden ja verkkosivuston ulkoasussa sekä ominaisuuksissa. 2013 tulee olemaan mahtava vuosi - toivottavasti vietät sen jatkossakin kanssamme!