Saints Row 4 julki tässä kuussa?

Julkaisu mahdollisesti jo ennen Grand Theft Autoa.
Kirjoittaja: Mika Sorvari
Julkaistu 2013-03-04

Deep Silverin Aubrey Norris on twiitannut, että median kannattaa tulla paikalle PAX East -tapahtumaan maaliskuussa, koska heillä on suunnitteilla jotain valtaisaa sitä varten.

Vaikka tämä voi tarkoittaa montaakin asiaa, kiitos Deep Silverin THQ-huutokaupassa laajentuneen pelivalikoiman, tekee entisen Saints Row -suunnittelija Chris Stockmanin twiitti tapauksesta heti mielenkiintoisemman.

Tämä on nimittäin kuullut "leiritulen ympärillä", että Saints Row 4 julkaistaisiin jo elokuussa nykyiselle konsolisukupolvelle. Tämä merkitsisi sen puskevan markkinoille kuukautta ennen Grand Theft Auto V:tä.

Vaikka Saints Row 4:n kehitysaikataulusta tulisikin täten tiukka, ei ajatus ole täysin mahdoton. Pelihän pohjautuu osittain Saints Row: The Thirdin viimeiseen merkittävään lisäriin, joka kasvoi liian suureksi ollakseen pelkkä laajennus.

Tilanteeseen saadaan kenties selvyyttä maaliskuun 22.-24. päivä Bostonissa.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin