Jurassic World: Rebirth menee digitaaliseksi elokuussa

Universalin esihistoriallinen jättiläinen polkee eteenpäin, tällä kertaa suoraan ruudullesi.
Kirjoittaja: Marcus Persson
Julkaistu 2025-07-15

Universalin menestyselokuvasarjan uusimmasta osasta on tullut nopeasti maailmanlaajuinen lipputulohitti, joka on tuottanut yli 530 miljoonaa dollaria ja nyt se suuntaa suoraan digitaalisille markkinoille. Raporttien mukaan Jurassic World: Rebirth julkaistaan digitaalisesti 5. elokuuta ja suoratoistopalveluissa myöhemmin tänä syksynä. Lyhyesti sanottuna: jos kaipaat dino-toimintaa kesähelteellä, tämä on sinua varten.

Mitä tulee jatko-osaan, on vielä epäselvää, palaako ohjaaja Gareth Edwards takaisin. ScreenRantin haastattelussa hän sanoi seuraavaa :

"Ehkä siinä on jotain. Mutta ei, yritimme tehdä tästä elokuvasta kuin yhden itsenäisen elokuvan. Kun katson taaksepäin jatko-osia, trilogioita, joita rakastan, yhteistä niille kaikille on se, että ensimmäinen elokuva oli oma itsensä. Sitten siitä tuli korkealuokkainen ongelma, miten teemme nyt toiset? En ole oikeasti koskaan puhunut siitä kenenkään kanssa. En ole keskustellut jatko-osasta David Koeppin tai Frank Marshallin tai Universalin kanssa. Luulen, että kaikki haluavat vain, että ihmiset todella pitävät tästä elokuvasta ja että teemme parhaan mahdollisen elokuvan, ja siinä kaikki. Ja sitten se on jumalten sylissä, kaikki muu oikeastaan."

Silti harva meistä epäilee, että sarjan uusia osia on tulossa. Ajatus siitä, että Universal ei lypsäisi dino-lehmää vielä vähän pidempään, tuntuu lähes mahdottomalta. Kuka tietää, ehkä jonain päivänä saamme todella hienon dinosaurusjatko-osan. On tapahtunut kummallisempiakin asioita.

Mitä mieltä sinä olit Rebirthistä, ja aiotko hankkia sen digitaalisesti?

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin