Mortal Kombat 2 tuo valkokankaalle joukon sarjan suosikkeja sekä uusia kasvoja peleistä. Karl Urban näyttelee Mortal Kombat 2-elokuvassa entistä D-listan näyttelijää Johnny Cagea , jolle on nyt pilailtu IMDb-profiili.
TheGamerin nappaama Cagen profiili IMDb:ssä listaa muun muassa elokuvat Uncaged Fury, Hard to Cage, The Gist of My Fist, Rebel Without a Cage, Cool Hand Cage ja Caged Rage, joilla kaikilla on arvosana 6,9, mikä - vitsejä unohtamatta - ei ole oikeastaan niin huono.
Harmi, ettei Ninja Mimeä ole mainittu. Profiili on tällä hetkellä vain kuvakaappaus eikä varsinainen IMDb-sivu, mutta se on silti täynnä vitsejä, kuten hänen tuntematon ikänsä ja mainos hänen omasta aurinkolasimerkistään.
Mortal Kombat 2 tulee teattereihin 24. lokakuuta 2025.