Cillian Murphy "helpotuksesta", kun hän jäi paitsi Christopher Nolanin elokuvassa The Odyssey

FOMO:n sijaan Oppenheimer-tähti tuntee ROMO:ta.
Kirjoittaja: Alex Hopley
Julkaistu 2025-09-08

Cillian Murphy ja Christopher Nolan ovat tehneet yhteistyötä useaan otteeseen. Murphy oli kerran lähellä tulla Batmaniksi, mutta päätyi sen sijaan yhdeksi Batman Beginsin pahiksista. Hän löysi lopulta pääroolinsa J. Robert Oppenheimerin roolissa tunnettua fyysikkoa seuraavassa elokuvassa, mutta ei esiinny Nolanin tulevassa elokuvasovituksessa The Odyssey.

Murphy puhui Varietylle poisjäämisestä, eikä vaikuta lainkaan surulliselta, ettei hän näe itseään IMAX-valkokankailla ensi kesänä. "Minulla on ROMO: Relief of missing out", Murphy sanoi. "En malta odottaa, että näen sen. Jos joku ohjaaja maailmassa voisi tarttua The Odyssey'hun, se olisi Christopher Nolan. Olen niin innoissani nähdäkseni sen. Hän on yksi miljoonasta. Hän on ollut valtava osa elämääni näyttelijänä. En malta odottaa, mitä hän tekee sen kanssa."

Murphy pysyy kiireisenä, vaikka ei esiintyisikään Nolanin seuraavassa elokuvassa. Hänen on määrä olla jälleen Tommy Shelby Peaky Blinders -elokuvassa, ja hän astuu takaisin läpimurtosuoritukseensa elokuvassa 28 Years Later: The Bone Temple -elokuvassa sekä trilogian kolmannessa elokuvassa.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin