Olisimme mielellämme hypänneet riemusta ensi viikolla seuratessamme Tokyo Game Show'n aikana järjestettävää RGG Summitia, Like a Dragon/Yakuza -sarjasta vastaavan studion digitaalista tapahtumaa, mutta joku erittäin tarkkaavainen Reddit-käyttäjä on huomannut, että Ryu Ga Gotokun verkkosivuille on vuotanut Japanissa kategoria Yakuza Kiwami 3.
Tämän alkuperäisen Yakuzan (jonka kaksi ensimmäistä Kiwami-osiota ilmestyivät vuosina 2016 ja 2017) remasteroitujen versioiden kolmannen osan julkistaminen on herättänyt valtavaa iloa faneissa, jotka ovat odottaneet tätä Yakuza 3:n muuntamista nykyaikaisiin kontrolleihin jo monta vuotta.
Vaikka Sega ja RGG ovat olleet nopeita korjaamaan lipsahduksen, meillä on mobiilikuvakaappaus todisteena siitä, että Yakuza Kiwami 3 on todellinen, ja odotamme vain, että lopputulos ja julkaisupäivä nähdään ensi viikolla.
Toivottavasti tämä kolmas osa saapuu myös Nintendo Switch 2:lle samaan aikaan muiden alustojen kanssa, sillä Yakuza Kiwami ja Yakuza Kiwami 2:n natiiviversiot julkaistaan Switch 2:lle 13. marraskuuta.
Uskotko, että saamme nähdä koko alkuperäisen Yakuza-sarjan sovitettuna ja paranneltuna Kiwami-versioilla?
<bild>Aika palata kotiin.</bild>