Sim-urheilu tuotekategoriana on kasvanut maailmanlaajuisesti paljon viimeisen viiden vuoden aikana, ja yksi valmistajista, joka ei ole pysynyt mukana siinä hurjan nopeassa kehitystahdissa, josta me sim-urheilufanit olemme saaneet nauttia, on valitettavasti Logitech.
Laitejätti aikoo yrittää ottaa kiinni lähimpiä kilpailijoitaan Logitech DD Pro:n (josta annoimme hyvät arvosanat arvostelussamme) ja hiljattain julkistetun RS50:n avulla, ja askel oikeaan suuntaan on todennäköisesti heidän hiljattain paljastettu yhteistyönsä McLaren Racingin ja erityisesti sen Formula 1 -tiimin kanssa.
Logitech G McLaren Racing Collection koostuu uudesta Formula-tyylisestä ratista, oranssista Playseat-ohjaamosta ja papaijanvärisistä Astro A50X -kuulokkeista.
Logitech:Logitech:
"Logitech G on omistautunut antamaan sim-kilpailijoille mahdollisuuden käyttää teknologiaa, joka kuroo umpeen kuilun virtuaalisen ja todellisen kilpa-ajamisen välillä. Realismia ja suorituskykyä parantavan TRUEFORCE:n ja McLaren Racingin kanssa solmimamme kumppanuuden ansiosta jaetun asiantuntemuksen ansiosta tarjoamme vertaansa vailla olevaa uppoutumista, tarkkuutta ja jännitystä - autamme kilpa-ajajia parantamaan kierrosaikoja ja kokemaan kilpa-ajon jännityksen kotona."
McLaren:
"Työskennellessämme tiiviisti Logitech G:n kanssa olemme pystyneet hämärtämään virtuaalisen ja reaalimaailman kilpa-ajamisen rajoja koko kumppanuutemme ajan ja tehneet faneistamme todellisia kilpa-ajajia vuodesta 2017 lähtien."
<bild></bild>
<bild></bild>
<bild></bild>