Viime yönä, noin 12 tuntia ennen kuin pelin oli määrä ilmestyä PS5:lle, PC:lle ja Xbox Series X/S:lle, indie-rytmipeli Unbeatable viivästyi. Tämä tapahtui kehittäjien viime hetken kokouksen jälkeen, jossa he päättivät siirtää pelin julkaisua 6.:lle marraskuuta.
Syynä viivästykseen, kuten Steamissa julkaistussa viestissä kerrotaan, on bugi, kuten luultavasti arvata saattaa. Tämä bugi on etenemisen estävä ja olisi tehnyt pelistä julkaisukelvottoman. Vaikka konsoliversiota olisikin voitu lykätä, D-Cellin mielestä se olisi ollut liian sotkuista, ja sen sijaan haluaa kaikkien pelaavan yhdessä.
Valitettavasti tämä tarkoittaa viivästystä myös kaikille. Odotus ei kuitenkaan tule olemaan pitkä. Unbeatable julkaistaan nyt 9. joulukuuta. Se siis osuu vielä vuoden 2025 julkaisukalenteriimme. Tämä uusi päivämäärä antaa tiimille hieman hengähdystaukoa, jotta se voi poistaa bugin ja antaa pelille aikaa julkaista, kun se ei ole marraskuun muiden julkaisujen joukossa.