The Last of Us -tähti uudelleenvalittu 3. tuotantokautta varten

Danny Ramirezin hahmo sarjassa valitaan uudelleen tulevalle kaudelle.
Kirjoittaja: Alex Hopley
Julkaistu 2025-12-30

The Last of Usin 2. kausi saattoi tappaa monia hahmoja, mutta on todennäköistä, että näemme useamman kuin parin heistä palaavan, kiitos sen, että kolmannella kaudella palataan ajassa taaksepäin ja näytetään asioita Abbyn (Kaitlyn Dever) näkökulmasta.

Yksi Abbyn jengin jäsen, joka näyttää hieman erilaiselta kolmannella kaudella, on Manny. Aiemmin Danny Ramirezin esittämä näyttelijä ei Deadlinen tietojen mukaan palaa rooliinsa HBO:n menestysdraamassa. Ramirez ei palaa The Last of Usiin aikatauluristiriitojen vuoksi. Vielä ei ole tietoa siitä, kuka ottaa hänen roolinsa.

Aivan kuten The Last of Us: Part II:ssa, HBO:n sarjan kolmannella kaudella pääsemme käsiksi sekä Abbyn että Ellien näkökulmaan, mikä saa meidät empailemaan entisestään edellisen kauden ilmeistä pahista ja näyttää, miksi hän teki sen, mitä hän teki toisen kauden alussa. Emme ole vielä varmoja, milloin HBO julkaisee kolmannen kauden, mutta kun otetaan huomioon, että sarjasta on tullut uusi kausi joka toinen vuosi, voisimme kuvitella sen saapuvan joskus vuonna 2027.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin