Useista vaikeuksista ja tuottajansa hämäristä kuvioista kärsinyt The War Z on saanut uuden nimen. Nyt tämä zombikokemus kulkee tittelin Infestation: Survivor Stories alla.
Peli sai aiemmin raippaa jos jonkinmoisista asioista, ja yksi piiskaa pitäneistä käsistä oli Paramount, jonka mukaan pelin nimi liippasi tarpeettoman läheltä elokuvastudion lisensioimaa World War Z -nimikettä. Kaiken lisäksi Paramountin elokuva pohjautuu (ilmeisen löyhästi) samannimiseen kirjaan vuodelta 2006, eli kyseessä ei ole mikään uusi juttu.
Päätös nimestä tehtiin Paramountin eduksi jo aikaa sitten, mutta nimenmuutos saatiin aikaan vasta nyt. Toivon mukaan pelin tuottaja Sergey Titov ei käytä nimenmuutosta uutena keinona luikerrella murskaavan kritiikin alta ja koita aloittaa "puhtaalta pohjalta".