Resident Evil Requiemiltä kesti vain viikon myydä peräti viisi miljoonaa kappaletta, mikä tekee Capcomin kauhuprojektista yhden vuoden tähän mennessä myydyimmistä peleistä. Mutta viime viikolla saapuivat myös muutamat muut suuret pelit.
Bungie ei ole vielä paljastanut, miten Marathon on menestynyt kaupallisessa mielessä, kun taas Nintendo on nostanut verhoa osoitteessa Pokémon Pokopia, ja lyhyesti sanottuna peli on ollut valtava hitti.
Ensimmäisten neljän päivän aikana Pokopia onnistui myymään peräti 2,2 miljoonaa kappaletta, mikä tekee pelistä jo nyt yhden suurimmista Switch 2 -yksinoikeuksista. Myyntiluvut paljastavat myös, että alue, jolla Pokopia on ollut suurin menestys, on yllättäen Japani, jossa peliä on myyty pelkästään miljoona kappaletta.
Koska Nintendon peleillä on tapana olla uskomattoman hyviä, kaikki merkit viittaavat siihen, että Pokopia on valtava menestys Switch 2:lle.