Sledgehammerin Call of Duty nostaa kierroksia?

Kirjoittaja: Mika Sorvari
Julkaistu 2014-01-15

Vuoden pienin yllätys lienee, että seuraava Call of Duty on työn alla. Sitä ei kuitenkaan kehitä Treyarch tai Infinity Ward, vaan Sledgehammer Games.

Kehittäjä etsiskelee tällä hetkellä LinkedIn-palvelussa kymmentä väliaikaista työntekijää, joiden joukossa on mm. Weapons & Vehicle Artist. Koska kyseessä ovat väliaikaiset pestit, voisiko olla, että Sledgehammerin Call of Duty olisi jo ns. crunch-vaiheessa eli loppukiihdytyksessä?

On myös mysteeri, mitä oksaa CoDin sukupuusta kehittäjän projekti edustaa. Se työskenteli aiemmin yhdessä Infinity Wardin kanssa Modern Warfare 3:n kanssa, joten mahtaisiko luvassa olla lisää modernia sodankäyntiä?

Samaten voidaan miettiä, mitä tämä kaikki tarkoittaa Treyarchille, koska 2014 olisi ollut näiden "vuoro" julkaista Call of Duty -peli.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin