Gamereactorissa tällä viikolla: The Division, Mortal Kombat, Pokkén ja paljon muuta

Kirjoittaja: Arttu Rajala
Julkaistu 2016-03-19

Gamereactorissa on jälleen ollut vauhdikas viikko. Tarjolla on ollut mukava kokoelma luettavaa, jotka voi kaikki tsekata alta kätevästä listasta linkkeineen.

Iloisia lukuhetkiä!

• The Division -arvio
"Ubisoftin massiivimoninpeleistä ammentavaa kolmannen persoonan toimintapeliä on tehty kuin sitä kuuluisaa Iisakin kirkkoa. Ammuskelun ohella keskiössä ovat alati parantuvien tavaroiden kerääminen ja niiden päivittäminen."

• Mortal Kombat XL -arvio
"Ekstrasuurikokoinen Mortal Kombat tarjoaa lisärit ja pääpelin yhdessä paketissa - ei muuta."

• Pokkén Tournament -arvio
"Peruasiat ovat siis kunnossa. Taistelijakööri on rajattu, mutta hyvä ja taistelumoottori itse varsin kelvollinen."

• Stella Glow -arvio
"Tyypillisen japaniroolipelin kuoren alta paljastuu pieniä nokkelia peliominaisuuksia sisältävä interaktiivinen fantasiasatu."

• Disney Infinity 3.0 -nykytilakatsaus
"Disneyn vastine Activisionin Skylandersille on melkoinen säkki yhtiön pitkäaikaisia suosikkihahmoja sekoitettuna uudempiin hankintoihin. Laajuutensa ansiosta se tarjoaa jotain niin nuoremmille satunnaispelaajille kuin vanhemmille keräilijöillekin."

• Elementary, 2. kausi -arvio
"Murhamysteerien jatkuessa sarja parantaa jo ennestään hyvää otettaan."

• Hercules (2015) -elokuva-arvio
"Antiikin taruja, sujuvaa toimintaa ja testosteronin katkua."

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin