Fantasiaseikkailu Enclave Wiille

Käännökseen mukaan lisäominaisuuksia
Kirjoittaja: Kimmo Pukkila
Julkaistu 2009-08-07

Saksalainen Village1 Entertainment aikoo kääntää Xboxille ja PC:lle julkaistun Enclaven Wiille. Kuulemma fanien toivomuksiin perustuva päätös tuo Wii-kansan ulottuville keskiaikaiseen fantasiamiljööseen sijoittuvan toimintaseikkailun, jossa päästään ohjastamaan ritareita ja maageja sekä hyvän että pahan puolella.

Ensi vuoden alkupuolelle kaavailtu Wii-versio vastannee pääpiirteissään Xbox-painosta, mutta mukaan luvataan myös uusia, todennäköisesti ohjaukseen liittyviä ominaisuuksia.

Alkuperäinen vuoden 2002 Enclave on Riddick-sarjasta parhaiten tunnetun Starbreezen käsialaa. Peli keräsi kohtuullisesti huomiota, ja siitä oli suunnitteilla myös GameCube-versio. Käännös kuitenkin kariutui ennen maaliviivaa.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin