Hitman 5 kehittyy salaa

Todisteet kasautuvat julkistamista odotellessa
Kirjoittaja: Mika Sorvari
Julkaistu 2010-11-08

Hitman 5:n ei missään vaiheessa ole ilmoitettu olevan virallisesti työn alla. Playstation Lifestyle kuitenkin huomauttaa, että Linkedln-palveluun - joka on ikään kuin ammattilaisten Facebook - on ilmaantunut jännittäviä päivityksiä eräiden henkilöiden ansiolistoihin.

Ensimmäisenä on Damien Simper, joka kertoo nyt ansioituneensa Hitman 5:n pääanimaattorina. Toisena on puolestaan ohjelmoija Theo Engell-Nielsen, joka kertoo toimineensa tässä roolissa samaisen pelin parissa.

Näiden lisäksi Google Cache paljastaa korjatun Linkedln-sivun, jossa Rasmus Hoejengaard ilmoittaa myös työskentelevänsä pelin parissa.

Todisteiden kasautuessa tällä tavoin, joku saattaisi vaikka keksiä päähänsä, että IO Interactive kehittelee uutta Hitman-peliä. Julkaisija Square Enixin viimeisin sana asiaan on silti, ettei heillä ole mitään kerrottavaa.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin