Battlefield 3:ssa riittää avattavaa

"Vuosien ajaksi metsästämistä"
Kirjoittaja: Mika Sorvari
Julkaistu 2011-08-07

Battleblogissa ollaan kehuttu, että Battlefield 3 tulee sisältämään kymmenen kertaa enemmän avattavia aseita kuin Battlefield 2. Luvassa on aseita, lisäosia, vempeleitä, ja valtava kokoelma ajoneuvoja vielä näiden päälle.

Lisäksi tarjolle tulee erilaisia mitaleja ja nauhoja joilla omia taitoja, panostusta ja tiimityökykyjä voi edustaa muille pelaajille. Nämä tukevat pelin tasojärjestelmää, ja uutena konseptina tullaan näkemään palvelutähdet jotka antavat uusia tapoja etenemiseen.

Tämä tarkoittaa, että joka kerta kun "pelaajakorttisi" on muiden tarkasteltavana, nämä näkevät juuri kuinka edistynyt olet nykyisten varusteidesi kanssa. Äärimmäinen suoritus tulee olemaan saada korkein arvonimi sekä sata tähteä kaikissa aseissa, vermeissä ja ajoneuvoissa, joka voi toki kestää vuosia.

Jos siis tykkäät tasomeiningeistä, on Battlefield 3 peli juuri sinulle.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin