Ubisoft kritisoi kriitikkoja

Julkaisija tuohtui Rocksmithin arvioista
Kirjoittaja: Mika Sorvari
Julkaistu 2011-11-01

Ubisoftin Laurent Detoc on Gamassa kritisoinut Rocksmithin saamaa vastaanottoa pelilehdistössä. Detocin mielestä kriitikot eivät osaa innostua uusista asioista.

"Niin paljon kuin he haluavatkin innovaatiota, eivät he oikeasti halua sitä. Me, ihmisinä, pidämme siitä minkä me tunnemme. Samalla kun alamme kehittyy, meidän täytyy olla aikuisempia ja pystyä katsomaan sisältöä kuin oikeat kuluttajat eikä vain kuin pelaajat. Meidän pitää arvostella tuotteita sellaisina kuin ne ovat. Et voi verrata Just Dancea Assassin's Creediin. Emme voi odottaa kriitikoiden olevan eksperttejä kaikessa mahdollisessa."

Rocksmithin Metacritic-arvosana on tällä hetkelle 77. Se ei ole vielä ilmestynyt Euroopassa paikallisten tekijänoikeuskiistojen vuoksi.

Lisää luettavaa ja kuvia löydät Gamereactor.fi

Takaisin