Viime vuonna kerrottiin, että Superman eli Teräsmies on saava uuden animaatiosarjan My Adventures with Superman, joka saapuisi katsottavaksi HBO Maxille ja Cartoon Networkiin. Luvattuna oli modernia versiota Clark kentistä, ja ääninäyttelijänä olisi Jack Quaid (The Boys, Scream) kera yhtä modernin Lois Lanen, jonka ääninäyttelijänä kuultaisiin Alice Leeta.
Viime viikolla Warner Bros Discovery suoritti ankaran puhdistuksen DC Comicsin tallissa, ja muun muassa jo käytännössä valmiiksi tehty Batgirl kuopattiin kokonaan. Supermanin animaatio näyttää selvinneen, tai ainakin niin on pääteltävissä tuottaja Josie Campbellin viestistä Redditissä.
"And as an aside, yes, My Adventures With Superman is still slated to come out next year on Cartoon Network and the app! Get ready!"
Harley Quinnin oma sarja näyttää sekin jääneen henkiin, ja animaatiota olisi edelleen tulossa. Pääosassa nähdään Kaley Cuoco. Entertainment Identifier Registryn mukaan ensi vuonna tapahtuisi.
<bild></bild>
Kiitokset, Screen Rant