Puhumme vuotojen vaikutuksesta uusimmassa The Gamereactor Show -jaksossa
Liity seuraamme, kun keskustelemme yhdestä nykyaikaisen pelibisneksen kiistanalaisemmasta osasta.
Videopeliteollisuus on nykyään liiankin tuttu vuotojen ja sisäpiiriläisten kanssa, kun yksityisiä ja salaisia tietoja jaetaan julkisuuteen ennaltaehkäisevästi syystä tai toisesta. Olemme tottuneet vuotoihin ja niiden mukanaan tuomiin tietoihin, mutta onko siitä todella hyötyä faneille ja yrityksille?
Tästä keskustelemme The Gamereactor Show'n uusimmassa jaksossa, jossa Alex ja minä keskustelemme vuodoista ja niiden vaikutuksista sekä faneihin, jotka menettävät yllätyspaljastuksia, että yrityksiin, jotka saavat yksityistä tietoa jaettua ennen kuin he ovat valmiita.
Muista virittäytyä 86. jaksoon alla - tai suosikkipodcast-palveluntarjoajallasi, olipa se sitten Apple Podcasts, Spotify, Amazon Music/Audible tai Spreaker- saadaksesi lisää tästä aiheesta ja myös varhaiset ennusteemme Xbox Games Showcase -tapahtumasta kesäkuussa.

