Gamereactor



  •   Suomi

Kirjaudu sisään
Gamereactor
uutiset
Call of Duty: Black Ops 7

Raporttien mukaan Black Ops 7:n myyntihinta on 70 dollaria

Microsoft pelaa varman päälle hinnoittelun suhteen.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Nykyaikaisista peleistä maksamamme hinta on edelleen kuuma aihe ja jatkuvasti muuttuva. Shawn Layden väitti hiljattain, että pelien hintojen olisi pitänyt nousta asteittain jokaisen konsolisukupolven myötä, kun taas analyytikko Michael Pachter ennusti ensi vuoden Grand Theft Auto VI:lle 100 dollarin hintaa.

Tuleva Call of Duty: Black Ops 7 saattaa sisältyä Xbox Game Passiin heti ensimmäisenä päivänä - mutta niille, jotka haluavat omistaa sen, tunnettu vuotaja billbil-kun on tiettävästi saanut haltuunsa yksityiskohtia eri painosten hinnoista. Standard Edition maksaa 70 dollaria ja kalliimpi Vault Edition 99 dollaria. Vault Editionin sisältö on vielä epäselvä, mutta spekulaatioiden mukaan se sisältää pääsyn tulevaan DLC:hen ja eksklusiivisiin asuihin. Lisätietoja on odotettavissa Gamescomissa tällä viikolla.

Microsoft joutui jo aiemmin tänä vuonna vastareaktion kohteeksi, kun The Outer Worlds 2 julkistettiin yhtiön ensimmäisenä nimikkeenä, jonka suositushinta on 80 dollaria. He peruivat sen nopeasti. Call of Duty: Black Ops 7:n hinnoittelutiedot ovatkin herättäneet teorioita siitä, että Microsoft ei halua toistaa tuota kiistaa - ja on tyytynyt johonkin hieman turvallisempaan.

Missä on sinun kipukynnyksesi pelejä ostaessasi?

Call of Duty: Black Ops 7

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä