Suomi
Gamereactor
esports
Counter-Strike 2

Sankarilliset merkit Dupreeh vuoden 2023 loppuun asti

Entisellä Astralis Counter-Strike -ammattilaisella on uusi koti.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Heroic on ilmoittanut ostaneensa entisen Astralis Counter-Strike -ammattilaisen Peter "dupreeh" Rasmussenin Team Vitality:sta lyhytaikaisella sopimuksella, joka sitoo hänet organisaatioon vuoden 2023 loppuun asti.

Dupreeh liittyy organisaatioon, joka voitti viimeksi BLAST Premier: Spring Final kesäkuussa ja tuli toiseksi IEM Katowicessa helmikuussa. Myöhemmin tänä vuonna on suunniteltu joukko suuria tapahtumia, mukaan lukien BLAST Premier: Fall Final ja World Final, joten Dupreehin kokemuksesta on epäilemättä hyötyä, kun tiimi pyrkii päättämään jo melko menestyksekkään vuoden.

Puhuessaan liittymisestä Heroic:een Dupreeh totesi: "Olen iloinen voidessani ilmoittaa, että olen suostunut auttamaan Heroicia heidän tulevissa turnauksissaan vuoden loppuun asti.

"Viime kesän penkityksestä lähtien olen panostanut kaikkeni CS2:n suljettuun betaan ja varhaiseen vaiheeseen, ja nyt minulla on kyky auttaa Heroicia vaikeassa tilanteessa."

Counter-Strike 2

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä