Suomi
Gamereactor
uutiset
Win or Lose

Tältä näyttää Pixarin ensimmäinen täysipainoinen TV-sarja

Win or Lose aloittaa Disney+ -palvelussa 19. helmikuuta, ja tulossa kahdeksan jaksoa.

Tilaa uutiskirjeemme tästä!

* Pakollinen tieto
HQ

Win or Lose on Pixarin ensimmäinen oma täysipainoinen TV-sarja, ja se aloittaa Disney+ -palvelussa 19. helmikuuta 2025. Trailerissa nähdään lasten baseball-ottelu peräti kahdeksan eri henkilöhahmon vinkkelistä, ja jokainen on animoitu eri tavalla (mukaan lukien kaksiulotteisesti).

Muutama viikko sitten sarja pääsi otsikoihin, sillä Pixar oli leikannut pois sarjasta trans-hahmon. Animaattori julkaisi X-palvelussa poistetusta hahmosta kokonaisen kohtauksen animoituna storyboardina.

Win or Lose ei toki ole Pixarin ensimmäinen kerta televisiossa, sillä onhan meillä nelijaksoinen Dream Productions tai sitten Monsters at Work (jota ei Pixar itse tehnyt). Mutta Win or Lose on kokonaan oma juttu, ja nimenomaan TV-sarjana.

HQ
Win or Lose

Aiheeseen liittyviä tekstejä



Ladataan seuraavaa sisältöä